A Day At The Races Gra hazardowa o wyścigach konnych dla 1-5 graczy w Anvil Downs, a harmonogram każdego dnia składa się z 10 wyścigów. Gracze mogą zacząć z kasą od 100 do 900 funtów i obstawiać jednego z 5 koni w każdym wyścigu. Stawki zakładów i charakterystyka koni są wyświetlane przed każdym wyścigiem. Każdy wyścig jest animowany, a gracze wygrywają lub tracą fortunę w zależności od postawionych zakładów. Rok wydania 1985.
A Day To Find Out Dwie gry symulacyjne. W pierwszej gracz wciela się w rolę prezydenta USA, którego zadaniem jest spotykanie się z ambasadorami różnych państw, uczestniczenie w konferencjach prasowych oraz podejmowanie trudnych decyzji politycznych. W drugiej gracz kieruje ruchem lotniska wydając polecenia nadlatującym samolotom. Rok wydania 1983.
A Fastidious Spider Zadaniem gracza jest w określonym czasie złapać szybko poruszającego się pajączka w labiryncie. W tym celu stawiając przeszkody należy zagonić go w ślepy zaułek. Gra kończy się gdy gracz lub pajączek wpadnie w sieć oznaczoną znakiem $ lub gdy skończy się czas. Rok wydania 1986.
A-E Ziemia atakowana jest przez roje kosmitów, a zadaniem gracza jest jej obrona. Gracz steruje działkiem laserowym, które porusza się poziomo w dolnej części ekranu. Sam laser nie robi krzywdy obcym, jedynie jego wybuch. Należy zlikwidować w całości minimalnie trzy ataki aby przejść do kolejnego poziomu. Później gra przenosi się poza planetę gdzie toczy się walka o kosmos. Gra staje się coraz trudniejsza w miarę postępów. Rok wydania 1982.
A-K 256B Zadaniem gracza jest takie łączenie jednakowych liter, aby osiągnąć literę K. Litery można przesuwać tylko w prawą stronę, a przyciskiem strzału można obrócić planszę o 90 stopni. Gra kończy się jeśli gracz nie będzie miał możliwości wykonania ruchu.
A-Maze-Ing Nouns Zadaniem gracza jest wyjść z labiryntu wskazując rzeczowniki znalezione w podanych zdaniach. Rok wydania 1983.
A-Zone Zadaniem gracza jest zebranie wszystkich skrzynek z wrogiego kompleksu chronionego przez zapory energetyczne oraz latające zębatki. Każdy ruch zabiera energię, a do dyspozycji mamy tylko trzy życia. Rok wydania 1989.
A.D. 2044 A.D. 2044 to gra przygodowa, luźno oparta na polskim filmie pt. Seksmisja. Bohaterem gry jest mężczyzna zamrożony kriogenicznie w czasach współczesnych i rozmrożony po wielu latach, w świecie zamieszkanym wyłącznie przez kobiety. Celem gry jest ucieczka z więzienia i przywrócenie męskiej płci do życia. Na ekranie widoczne jest pomieszczenie, w którym znajduje się gracz, a także inwentarz po lewej stronie oraz mapa po prawej. Gra wykorzystuje interfejs typu "wskaż i kliknij”. Przy pomocy joysticka i przycisku strzału, wyświetla się menu z opcjami interakcji dla wybranego obiektu. Gra często pokazuje zbliżenia obiektów, takich jak szuflady i szafki, w osobnym, małym oknie. Przycisk poniżej widoku z perspektywy pierwszej osoby pozwala iść w dowolnym kierunku, w którym znajduje się wyjście. Jednocześnie można mieć przy sobie maksymalnie cztery przedmioty, które można upuszczać tylko w określonych miejscach. Gracz musi regularnie spożywać posiłki, w przeciwnym razie umrze z głodu i gra się zakończy. Rok wydania 1991.
A.R.O.P. Jeden z wielu klonów popularnego Pac-Man`a. Zadaniem gracza jest zebranie wszystkich kropek znajdujących się na planszy unikając spotkania z wrogimi istotami. Jedynie ciemniejsze kropki dają na krótki czas możliwość ich likwidowania.