A

A Boy And His Blob: Trouble On Blobolonia (1989)

A Boy And His Blob: Trouble On Blobolonia
W tej wyjątkowej grze platformowo-logicznej gracz przejmuje kontrolę nad chłopcem, który musi pomóc Blobowi dostać się na jego rodzinną planetę. Nie jest to zwykła platformówka, ponieważ chłopiec nie może skakać ani atakować przeciwników. Zamiast tego Blob może być karmiony różnymi rodzajami żelków, które przekształcają go w różne przedmioty. Można go użyć jako drabiny, mostu lub trampoliny, zamienić w parasol by spowolnić upadek chłopca lub osłonić go przed spadającymi przedmiotami, w bańkę, która pozwala chłopcu pływać i oddychać pod wodą, w pochodnię spalającą niektóre przeszkody, a nawet w ptaka stale podążającego za chłopcem. Blob może przybrać w sumie 12 różnych kształtów, które można wykorzystać do swobodnej eksploracji świata gry. Rok wydania 1989.

A Nightmare On Elm Street (1989)

A Nightmare On Elm Street
Gracz wciela się w postać nastolatka, który przeszukuje domy przy Elm Street w poszukiwaniu kości Freddy'ego Kruegera. Po zebraniu wszystkich kości należy wrzucić je do pieca w liceum, aby raz na zawsze zniszczyć Freddy'ego. Koszmar składa się z dwóch światów. W czerwono zabarwionym "prawdziwym świecie" gracze walczą z wężami i pająkami, pokonując standardowe wyzwania platformowe. Gracze dysponują tutaj "licznikiem snu", który wyczerpuje się po każdym otrzymanym trafieniu. Jeśli licznik snu gracza jest pusty, gra przenosi się do niebiesko zabarwionego "świata snów", w którym przeciwnicy przybierają postać szkieletów i duchów. Uruchamia się też niewidzialny licznik czasu, odliczający do momentu pojawienia się Freddy'ego i zmuszający gracza do krótkiej walki z bossem. Gracze mogą znaleźć i zebrać trzy różne ikony w świecie snów, aby stać się "Wojownikami Snów" ze specjalnymi mocami i atakami. W „świecie snów” można zmienić postać z męskiej na żeńską, która miota nożami, co znacznie ułatwia pozbywanie się przeciwników i przydaje się w walce z Freddy`m. Zebranie wszystkich kości w danym poziomie prowadzi gracza do bossa ostatniego poziomu, który zazwyczaj przybiera postać potwora z twarzą Freddy'ego lub charakterystyczną rękawicą z brzytwą. Gracze poruszają się tam i z powrotem ulicą Wiązów, a nowy dom otwiera się w miarę oczyszczania poprzedniego. Rok wydania 1989.

Aa Yakyuu Jinsei Icchokusen (1992)

Aa Yakyuu Jinsei Icchokusen
W tej grze należy pomóc małemu chłopcu stać się gwiazdą baseballu. Zadaniem gracza jest przebrnięcie przez szkołę podstawową i liceum, rozwinięcie jego osobowości, a w końcu umożliwienie mu wzięcia udziału w rekrutacji do profesjonalnej drużyny baseballowej. Wszystko to osiąga się grając w grę planszową, w której prowadzony jest bohater przez szereg pól. W przeciwieństwie do większości podobnych gier, ilość pól, o które można się posunąć, nie jest określana przez rzut kostką, ale przez ruchomy licznik mocy, który należy zatrzymać w odpowiednim momencie. Nie trzeba dodawać, że pola te mają bardzo różny wpływ na postać gracza. Istnieją różne statystyki, które mogą zostać zwiększone lub zmniejszone, jeśli wejdzie się na dane pole. Na przykład, można trafić na pole "jedzenie", które zaprowadzi Cię do przyjaciela na kolację. Spowoduje to zwiększenie wagi, czyli parametru, mającego wpływ na przyszłe wyniki. Rok wydania 1992.


 


 


 

Abadox (1989)
Abadox

Aces Iron Eagle III (1991)
Aces Iron Eagle III

Action In New York (1991)
Action In New York

Adventure Island (1987)
Adventure Island

Adventure Island 2 (1990)
Adventure Island 2

Adventure Island 3 (1992)
Adventure Island 3

Adventures In The Magic Kingdom (1990)
Adventures In The Magic Kingdom

Adventures Of Dino Riki (1989)
Adventures Of Dino Riki

Adventures Of Lolo (1990)
Adventures Of Lolo

Adventures Of Lolo 2 (1990)
Adventures Of Lolo 2

Adventures Of Lolo 3 (1991)
Adventures Of Lolo 3

Adventures Of Tom Sawyer (1989)
Adventures Of Tom Sawyer

After Burner (1989)
After Burner

After Burner 2 (1989)
After Burner 2

Air Fortress (1990)
Air Fortress

Airball (1990)
Airball

Airwolf (1988)
Airwolf

Airwolf (1989)
Airwolf

Akumajou Special: Boku Dracula-Kun (1990)
Akumajou Special: Boku Dracula-Kun

 

 

Grzegorz Kopański (Gregok)

grafika, muzyka, programowanie

 

Licznik odwiedzin: